Meme Göğüs Ucu Problemleri

Göğüs uçlarında çoğu bayanda problemler yaşanıyor ancak hastaların çoğu belki de bilgi eksikliğinden bu problemleri önemsemiyorlar.

Meme ucunda en sık rastlanılan problemlerden birisi inversiyon diye adlandıralan meme uçlarının içeriye dönük olma durumudur. Göğüs meme ucu problemlerinde bu durum daha çok küçük göğüslü bayanlarda görülür. Bu durum basit bir ameliyatla lokal anestezi altında düzeltilebilir.

Meme ucu düzeltmeleri ayrı seansta yapılmalıdır. Özellikle meme başı kenarından kesiyle yapılan göğüs büyütme operasyonunda meme başı kenarının bir kısmı kesildiği için meme başına ayrıca yapılacak girişim dolaşım bozukluğu yaratarak meme başında nekroza (çürüme ve doku ölümü) neden olabilir.
Bazı durumlarda meme başları arasında büyüklük farkı olabilir. Bu durumda, büyük olan uç küçültülerek düzeltilir. Göğüs meme ucu problemlerinden bir diğeri ise tübüler meme deformitesi bu meme uçlarında ender görülen sorunlardan biridir. Meme ucunun normal deri ile birleştiği yerde bir darlık varmış gibi görünür. Çok hafif defromiteler dikkat çekmeyebilir ama ileri derecede tübüler deformite ciddi bir estetik sorun yaratabilir. Çözüm yine küçük ve lokal anestezi ile yapılabilen bir ameliyattır.

kutlusevin

Prof. Dr. Kutlu Sevin
Ankara Tıp Fakültesi
Plastik Cerrahi Kliniği

Göğüs Estetiği Konuları

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.

--->> SORUNUZ VARSA GÖNDERİNİZ!